2222222222 1024x670 - مدیر و سازنده تلگرام کیست؟

مدیر و سازنده تلگرام کیست؟

پاول دورف 

 او در اکتبر ۱۹۸۴ در شهر سن پیترزبوک در کشور روسیه متولد شد، اما بیش‌تر دوران کودکی خود را در شهر تورین ایتالیا سپری کرد و از نوجوانی علاقه زیادی به تکنولوژی داشت.

تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ایتالیایی سپری کرد و بعد از اینکه در سال ۲۰۰۱ به روسیه برگشت، در دانشگاه سن پیترزبورگ شروع به درس خواندن کرد و در سال ۲۰۰۶ در رشته علوم زبان فارغ‌التحصیل شد.

1507034835 300x160 - مدیر و سازنده تلگرام کیست؟

در سال ۲۰۱۱ پس از انتخابات پارلمانی بحث‌برانگیز در روسیه، دولت خواستار حذف صفحات سیاسی مخالفان بر روی شبکه اجتماعی vk(وی کی) شد و دورف مخالفت کرد. در دسامبر ۲۰۱۳ دورف ۱۲٪ از سهام وی کی را به صاحب بزرگترین شرکت اینترنتی روسی فروخت. در روز اول آوریل ۲۰۱۴ دورف رسماً از شرکت وی کی استعفاء داد او ادعا میکرد که این شرکت به‌طور واضحی توسط متحدان ولادیمیر پوتین مورد نفوذ قرار گرفته است.  دورف عملاً حاضر به انتقال داده‌های معترضان اوکراین به سازمان امنیتی روسیه نشد و در عوض بر روی صفحه رسمی وی کی خود پیامی پست کرد که این درخواست غیرقانونی بوده‌است.

او پس از خروج از روسیه، او حق شهروندی در سنت کیتس و نویس به دست اورد و بعد از آن توانست شرکت بعدی خود،  تلگرام  را تأسیس کند.

Povel Durov8 300x190 - مدیر و سازنده تلگرام کیست؟

این شرکت به‌طور رسمی در  برلین  تأسیس شد که یک سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده می‌باشد

به عقیده‌ی پاول تهدیدات حریم شخصی بسیار بیش‌تر و خطرناک‌تر از تهدید‌های تروریستی هستند. او در مصاحبه‌ای با CNN درباره‌ی این موضوع که تلگرام پیام‌رسان مورد علاقه‌ی اعضای دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است و در حملات تروریستی اروپا از آن استفاده کرده گفت: «این بخش تاریک فناوری است؛… افزودن یک در پشتی روی اپ‌های رمزگذاری‌شده بیش‌تر به کمک تروریست‌ها می‌آید [تا نیروهای امنیتی]». او معتقد است همان‌طور که اپل در برابر خواسته‌ی سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (سیا) کوتاه نیامد و قفل آیفون مورد نظر آن‌ها را باز نکرد، اپلیکیشن پیام‌رسانی مانند تلگرام که مدعی اولویت دادن به امنیت است هم نباید وارد چنین بازی خطرناکی شود. چراکه در دنیای دیجیتال اگر راه نفوذی برای نیروهای امنیتی گذاشته شود قطعا سوء استفاده‌کنندگان هم قادر به استفاده از آن خواهند بود.

 

درست است قربان

Artboard 1@3x 300x100 - مدیر و سازنده تلگرام کیست؟

ورود به آکادمی وب رکورد